Kanadyjskie Góry Skaliste, Kanada

Wysyłka w: Natychmiast po zapłacie
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Raport o Kanadyjskich Górach Skalistych – indywidualny plan podróży

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na podróż po Ameryce Północnej, to Kanadyjskie Góry Skaliste stanowią obowiązkowy punkt na trasie Twojej wycieczki. Indywidualny plan zwiedzania należy przygotować tak, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje regionu, także poza głównymi szlakami. W tym zadaniu pomoże ten raport o Kanadyjskich Górach Skalistych.

Kanadyjskie Góry Skaliste to jeden z najpiękniejszych, najczystszych i najmniej dotkniętych ręką człowieka regionów turystycznych na świecie. Jego główne miasto, Calgary, to ciekawa metropolia, która słynie z bogatej oferty kulturalnej, ogromnej ilości galerii i teatrów, a także pełnego drapaczy chmur centrum. Calgary jest świetną bazą wypadową dla osób chcących zwiedzić piękne parki narodowe Gór Skalistych: Waterton Lakes, Banff, Yoho i Jasper. Wśród nich najsławniejszy jest Banff, leżący w południowo-zachodniej części prowincji Alberta i uważany za perełkę Gór Skalistych. Założony został w 1885 roku jako pierwszy kanadyjski park narodowy, który stanowi przepiękne połączenie rozległych, nieskażonych krajobrazów, górskich jezior i dzikiej przyrody. Zapewnia także wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu podczas spacerów, wycieczek kajakami czy zjazdów na nartach. Pozostałe obszary, choć może mniej popularne niż Banff, są równie zachwycające i pełne ciekawych miejsc. Góry Skaliste są znane również dzięki swoim większym i mniejszym mieszkańcom, do których należą m.in. niedźwiedzie grizzly, rzadkie renifery tundrowe karibu, rosomaki, jelenie, łosie, wilki, lisy i wiele innych rzadkich ssaków, a także kilkaset gatunków ptaków. 

Co można zobaczyć w Kanadyjskich Górach Skalistych?

Ilość i jakość atrakcji/zabytków w tym regionie:
Najwyższy poziom światowy (***) - 15 
Bardzo interesująca atrakcja (**) - 18
Warte zobaczenia po drodze ( *) - 5

Powyższa informacja jest bardzo istotna w planowaniu trasy podróży, gdyż pozwala na uwzględnienie jak największej liczby atrakcji turystycznych o najwyższej klasie światowej oraz bardzo interesujących w planie zwiedzania. Nie mając tej informacji i nie znając nazw konkretnych miejsc występowania tych atrakcji (są one dostępne w raporcie o regionie), podróżnik może źle zaplanować logistykę swojej podróży, szczególnie, gdy przeznacza na wakacje za mało dni.  

Ilość innych regionów na tym portalu, które można zobaczyć przy okazji:
0

Typ morza/oceanu w tym regionie:
Brak możliwości kąpieli w morzu/oceanie

Co zawiera raport o Kanadyjskich Górach Skalistych?

  • miejsce, nazwę, opis i ocenę jakości głównych atrakcji turystycznych regionu,
  • kilkanaście zdjęć,
  • informacje logistyczne,
  • spis wybranych atrakcje dla dzieci,
  • poglądową mapę regionu,
  • 1-3 propozycje indywidualnego planu podróży po regionie.

Przykładowy raport dla Andaluzji możesz pobrać bezpłatnie klikając poniżej!

Jak przygotować indywidualny plan podróży po Kanadyjskich Górach Skalistych?

  • Przejrzyj atrakcje turystyczne/zdjęcia w raporcie i wybierz te, które Cię interesują,
  • Zobacz sugerowane trasy i ich umiejscowienie na mapie regionu,
  • Rozważ odwiedzenie sąsiednich regionów w miarę dostępności czasu,
  • Wybierz swoją ostateczną trasę zwiedzania.

Więcej szczegółów w raporcie lub w moim poście "Jak zaplanować podróż zagraniczną na własną rękę?", który możesz pobrać na tej stronie bezpłatnie.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl