• ZAMKI

 • Lodowce

  LODOWCE

 • MIASTECZKA

 • Klify

  KLIFY

 • Fortece

  FORTECE

 • PLAŻE

 • ARCHITEKTURA

 • PARKI NARODOWE

Sprawdzone rekomendacje globtrotera, co zobaczyć w mniej znanych regionach turystycznych w Europie, Ameryce Północnej i Azji

Za cenę 1 posiłku w McDonald's kup raport o wybranym przez Ciebie regionie, który zawiera listę sprawdzonych przeze mnie osobiście atrakcji historycznych i krajobrazowych z opisami oraz oceną ich jakości, zdjęcia, informacje logistyczne, propozycje indywidualnych tras podróży po danym regionie i regionach sąsiednich. Nie trać czasu na zbieranie informacji przy planowaniu trasy Twojej podróży! Zaufaj ekspertowi, który daje Ci "na tacy" informacje o 40 unikalnych regionach turystycznych.

Sprawdź jak to działa

Pobierz bez żadnych zobowiązań darmowy raport dla Andaluzji i zobacz opisy jej 43 atrakcji turystycznych, 3 propozycje tras zwiedzania, mapę orientacyjną regionu, informacje logistyczne i listę atrakcji dla dzieci. Płatne raporty i każdym z 40 innych regionów są dostępne w menu strony i zawierają informacje analogiczne do raportu o Andaluzji.

 

Wakacje w USA na własną rękę

Gdy szukasz ciekawego pomysłu na zwiedzanie USA to jedna z pierwszych opcji, która przychodzi Ci do głowy to Nowy York i Los Angeles z Hollywood oraz ogólnie Kalifornia. Słusznie, bo są to fascynujące i unikalne miejsca. Na każde z nich można przeznaczyć tygodnie i nie zdołać ich dokładnie poznać. Wielu turystów z Polski jedzie do miasta, w którym mieszka ich rodzina (najczęściej Chicago) i zwiedza przy okazji okolicę. O ile wielkie amerykańskie miasta to sztandarowe atrakcje USA, to zwiedzanie amerykańskich krajobrazów, poza jednodniową wycieczką z Las Vegas do Wielkiego Kanionu Colorado oraz Death Valley w drodze z Los Angeles do Las Vegas jest mniej popularne. Zaryzykuję twierdzenie, że Stany Zjednoczone posiadają jedne z najbardziej atrakcyjnych parków narodowych na świecie. Niektóre z nich, jak na przykład najstarszy na świecie Park Narodowy Yellowstone są powierzchni równej prawie połowy Polski.  

Wyjazd indywidualny do USA – z pomocą raportów o regionach WK Travel Inspirations

Stworzenie indywidualnego planu podróży po USA nie jest łatwe ze względu na mnogość miejsc do zobaczenia i pokusę zaliczenia wszystkiego na raz. Kto nie chce zobaczyć Nowego Yorku, Los Angeles, Miami i Chicago podczas jednego wyjazdu, skoro już dostało się wizę? Wielu podróżników też ma pokusę przejechania Stanów Zjednoczonych samochodem ze wschodu na zachód, co jest bardziej wyzwaniem logistycznym oraz kulturowym, niż ucztą dla oczu. Byłem w USA kilkanaście razy, znam je na pewno lepiej niż ogromna większość Amerykanów, co nie jest takie trudne :), ale nadal mam wrażenie, że jeszcze tyle mi zostało do zobaczenia. Na zwiedzanie USA na własną rękę proponuję całą Florydę i Kalifornię z większą koncentracją na San Francisco, ale też Park Narodowy Yellowstone i niezliczone parki narodowe w stanach Utah, Nevada i Arizona.  Każde z tych miejsc to osobny cel podróży, jeśli chce się je zwiedzić dogłębnie. Co innego być w danym miejscu podczas jednodniowej wycieczki a co innego spędzić tam 1 - 2 tygodnie. Bardziej polecam dłuższe podróże na własną rękę w jednym rejonie niż zwiedzanie wszystkiego „po łebkach”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl