Zwiedzanie Francji na własną rękę

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na podróż po Europie, opcja wyjazdu indywidualnego do Francji jest bardzo kusząca. Miejsce do odwiedzenia, które od razu przychodzi Ci do głowy, to Paryż – jedno z najbardziej fascynujących miast świata. Niewiele osób rozważa objazdową wycieczkę po Francji samochodem, ponieważ wiedza o atrakcjach innych jej regionów – może poza Prowansją czy Doliną Loary – jest ograniczona. Zastanawiasz się, co można zobaczyć w Bretanii czy francuskim Kraju Basków? W czasie swojego indywidualnego wyjazdu do Francji chciałbyś połączyć zwiedzanie kilku regionów?

Organizacja wyjazdu indywidualnego do Francji

Niezwykle bogata historia Francji sprawiła, że cały ten kraj jest pełen fascynujących zabytków historycznych, które warto zobaczyć podczas zwiedzania Francji na własną rękę. Twój indywidualny plan podróży może być przepełniony ciekawymi miejscami – od grot zamieszkałych przez naszych prehistorycznych przodków, przez zabytki antycznego Rzymu czy architektury romańskiej, gotyckiej i renesansowej, aż do wspaniałych atrakcji współczesności. Francuska prowincja to świetny pomysł na podróż po Europie, a kto spędził tam choć trochę czasu, szybko zrozumiał, jak tamtejsze życie różni się od zgiełku Paryża. Trudno porównywać rozmach wieży Eiffla, Luwru czy Wersalu z czymkolwiek innym, ale nasycenie francuskiej prowincji zabytkami zapiera dech w piersi – dlatego właśnie powinna się ona znaleźć na trasie wakacji we Francji organizowanych na własną rękę.

Wyjazd indywidualny do Francji – z pomocą raportów o regionach WK Travel Inspirations

Francja to kraj niezwykle bogaty krajobrazowo, zarówno dzięki swojej urozmaiconej linii brzegowej, jak i ukształtowaniu wnętrza kraju, które zachwyca pasmami górskimi, kanionami, dolinami rzek, zjawiskami krasowymi i malowniczymi krajobrazami nizin. Stworzenie indywidualnego planu podróży nie jest łatwe i może zająć sporo czasu. Moje propozycje regionów do odwiedzenia podczas wyjazdu do Francji odbiegają od standardowego pakietu atrakcji turystycznych oferowanego przez biura podróży. To kraj, w którym szczególnie łatwo zaliczać słynne miejsca, pomijając po drodze prawdziwe cuda historyczne i naturalne. Próba dogłębnego poznania Francji na własną rękę w czasie kilkunastu dni jest skazana na niepowodzenie. Ja sam byłem w tym kraju kilkanaście razy i za każdym razem poznawałem Francję jakby od nowa.

Alzacja, Francja Alzacja, Francja

18 atrakcji, 11 miast, 2 trasy do Twojego planu podróży

Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bretania & Normandia, Francja Bretania & Normandia, Francja

38 atrakcji, 20 miast, 3 trasy do Twojego planu podróży

Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Środkowo-Zachodnia Francja Środkowo-Zachodnia Francja

42 atrakcje, 25 miast, 3 trasy do Twojego planu podróży

Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Francuski Kraj Basków Francuski Kraj Basków

19 atrakcji, 11 miast, 1 trasa do Twojego planu podróży

Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dolina Loary, Francja Dolina Loary, Francja

29 atrakcji, 23 miasta, 1 trasa do Twojego planu podróży

Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Prowansja, Francja Prowansja, Francja

35 atrakcji, 21 miast, 1 trasa do Twojego planu podróży

Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Szampania, Francja Szampania, Francja

20 atrakcji, 14 miast, 1 trasa do Twojego planu podróży

Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl