Bretania & Normandia, Francja

Wysyłka w: Natychmiast po zapłacie
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Raport o Bretanii i Normandii – indywidualny plan podróży

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na podróż po Europie, to Bretania z Normandią stanowią obowiązkowy punkt na trasie Twojej wycieczki. Indywidualny plan zwiedzania należy przygotować tak, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje regionu, także poza głównymi szlakami. W tym zadaniu pomoże ten raport o Bretanii i Normandii.

Bretania jest położona w północno-zachodniej Francji i jest zwana "lądem morza" dzięki swemu położeniu pomiędzy Kanałem La Manche i Oceanem Atlantyckim. Słynie ze średniowiecznych miast, fortec, zamków, opactw i kompleksów parafialnych obiektów sakralnych, wspaniałych klifów morskich z trasami spacerowymi, prehistorycznych megalitów, malowniczych plaż z imponującymi przypływami i odpływami, naleśników na słodko i słono, świeżych owoców morza, napoju z jabłek o nazwie cidre, unikalnej kultury i niepowtarzalnych krajobrazów. Poza świetnie znanymi symbolami Bretanii takimi jak Mont St. Michel (leżącej na granicy z Normandią), bretońska prowincja jest pełna starych, kamiennych domów i trudnych do policzenia pozostałości bogatej historii. Szczyt sezonu turystycznego przypada tu na lato ale Bretania jest piękna o każdej porze roku. Najlepsze miesiące do odwiedzenia tego regionu poza sezonem to czerwiec i wrzesień. 

Normandia ma także wiele do zaoferowania przybywającym turystom. Imponujące zamki, romańskie opactwa, malownicze stare miasta z Rouen na czele. W tym raporcie proponowane jest zwiedzanie części Normandii, która graniczy na wybrzeżu z Bretanią. Warto zobaczyć tam dramatyczne wapienne klify Etretat oraz miejsca związane z historią II Wojny Światowej; to tu na plażach lądowali Alianci w czerwcu 1944. Warto odwiedzić muzea, cmentarze wojenne i plaże upamiętniające D-Day, w tym sławną plażę Omaha.

Co można zobaczyć w Bretanii i Normandii?

Ilość i jakość atrakcji/zabytków w tym regionie:
Najwyższy poziom światowy (***) - 13 
Bardzo interesująca atrakcja (**) - 18
Warte zobaczenia po drodze ( *) - 7

Powyższa informacja jest bardzo istotna w planowaniu trasy podróży, gdyż pozwala na uwzględnienie jak największej liczby atrakcji turystycznych o najwyższej klasie światowej oraz bardzo interesujących w planie zwiedzania. Nie mając tej informacji i nie znając nazw konkretnych miejsc występowania tych atrakcji (są one dostępne w raporcie o regionie), podróżnik może źle zaplanować logistykę swojej podróży, szczególnie, gdy przeznacza na wakacje za mało dni.  

Ilość innych regionów na tym portalu, które można zobaczyć przy okazji:
Dolina Loary, Szampania

Typ morza/oceanu w tym regionie:
Zimne morze/ocean z możliwością kąpieli

Co zawiera raport o Bretanii i Normandii?

  • miejsce, nazwę, opis i ocenę jakości głównych atrakcji turystycznych regionu,
  • kilkanaście zdjęć,
  • informacje logistyczne,
  • spis wybranych atrakcje dla dzieci,
  • poglądową mapę regionu,
  • 1-3 propozycje indywidualnego planu podróży po regionie.

Przykładowy raport dla Andaluzji możesz pobrać bezpłatnie klikając poniżej!

Jak przygotować indywidualny plan podróży po Bretanii i Normandii?

  • Przejrzyj atrakcje turystyczne/zdjęcia w raporcie i wybierz te, które Cię interesują,
  • Zobacz sugerowane trasy i ich umiejscowienie na mapie regionu,
  • Rozważ odwiedzenie sąsiednich regionów w miarę dostępności czasu,
  • Wybierz swoją ostateczną trasę zwiedzania.

Więcej szczegółów w raporcie lub w moim poście "Jak zaplanować podróż zagraniczną na własną rękę?", który możesz pobrać na tej stronie bezpłatnie.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl