Środkowo-Zachodnia Francja

Wysyłka w: Natychmiast po zapłacie
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Raport o Środkowo-Zachodniej Francji – indywidualny plan podróży

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na podróż po Europie, to Środkowo-Zachodnia Francja stanowi obowiązkowy punkt na trasie Twojej wycieczki. Zawiera ona obszar od Masywu Centralnego na północy do okolic Tuluzy na południu. Od zachodu jego punktem granicznym jest Bordeaux a na wschodzie okolice Montelimar.  Indywidualny plan zwiedzania należy przygotować tak, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje tego obszaru, także poza głównymi szlakami. W tym zadaniu pomoże ten raport o Środkowo-Zachodniej Francji.

Ten region Francji był nieprzerwanie zasiedlony od czasów prehistorycznych. Nie można pominąć zobaczenia tych starożytnych miejsc z "numerem 1" na czele: jaskini Lascaux, fascynującego przykładu sztuki paleolitu, najciekawszego w swoim rodzaju na świecie. Innymi koniecznie wartymi odwiedzenia miejscami są:  Rocamadour - święte średniowieczne miejsce zawieszone "między niebem a ziemią" na wapiennej skale, Albi ze swoją gigantyczną, podobną do fortecy katedrą, a dla miłośników wina - region Bordeaux z najsławniejszymi na świecie apelacjami winiarskimi (w tym St-Emilion, umieszczonym na liście dziedzictwa UNESCO). Będąc w tej okolicy, trzeba odwiedzić eleganckie XVIII-wieczne miasto Bordeaux. Wśród wielu innych miejsc wartych zobaczenia warto wyróżnić stare centrum Tuluzy, malownicze miasteczka Cordes i Sarlat oraz (leżące poza południowymi granicami regionu) imponujące średniowiecznymi warownymi murami Carcassonne

Masyw Centralny to region o uderzającym pięknie naturalnych krajobrazów. Oferuje widoki wulkanicznych łańcuchów górskich oraz możliwość ekscytujących przeżyć przy eksplorowaniu przełomów rzek na południe od niego (Gorges du Tarn, Gorges de l'Ardeche) oraz fantastycznych jaskiń. Można tu korzystać z szerokiego wachlarza sportów: kajakarstwa, raftingu, paralotniarstwa oraz lotów balonem. Można też wybrać się na wędrówkę pieszymi szlakami lub po prostu zażywać relaksującego wypoczynku w pięknych okolicach. Nie pomińmy zobaczenia dramatycznych wulkanicznych krajobrazów parku Volcans d'Auvergne - "młodego" pasma wulkanicznego, gdzie ostatnia erupcja miała miejsca przed 6000 laty, a poza skarbami natury - niezwykłego Le Puy-en-Velay (średniowieczne "święte miasto" położone w zagłębieniu wulkanicznej góry).

Co można zobaczyć w Środkowo-Zachodniej Francji?

Ilość i jakość atrakcji/zabytków w tym regionie:
Najwyższy poziom światowy (***) - 19 
Bardzo interesująca atrakcja (**) - 13
Warte zobaczenia po drodze ( *) - 10

Powyższa informacja jest bardzo istotna w planowaniu trasy podróży, gdyż pozwala na uwzględnienie jak największej liczby atrakcji turystycznych o najwyższej klasie światowej oraz bardzo interesujących w planie zwiedzania. Nie mając tej informacji i nie znając nazw konkretnych miejsc występowania tych atrakcji (są one dostępne w raporcie o regionie), podróżnik może źle zaplanować logistykę swojej podróży, szczególnie, gdy przeznacza na wakacje za mało dni.  

Ilość innych regionów na tym portalu, które można zobaczyć przy okazji:
Francuski Kraj Basków, Dolina Loary, Prowansja

Typ morza/oceanu w tym regionie:
Brak możliwości kąpieli w morzu/oceanie

Co zawiera raport o Środkowo-Zachodniej Francji?

  • miejsce, nazwę, opis i ocenę jakości głównych atrakcji turystycznych regionu,
  • kilkanaście zdjęć,
  • informacje logistyczne,
  • spis wybranych atrakcje dla dzieci,
  • poglądową mapę regionu,
  • 1-3 propozycje indywidualnego planu podróży po regionie.

Przykładowy raport dla Andaluzji możesz pobrać bezpłatnie klikając poniżej!

Jak przygotować indywidualny plan podróży po Środkowo-Zachodniej Francji?

  • Przejrzyj atrakcje turystyczne/zdjęcia w raporcie i wybierz te, które Cię interesują,
  • Zobacz sugerowane trasy i ich umiejscowienie na mapie regionu,
  • Rozważ odwiedzenie sąsiednich regionów w miarę dostępności czasu,
  • Wybierz swoją ostateczną trasę zwiedzania.

Więcej szczegółów w raporcie lub w moim poście "Jak zaplanować podróż zagraniczną na własną rękę?", który możesz pobrać na tej stronie bezpłatnie.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl