Objazd Irlandii

Wysyłka w: Natychmiast po zapłacie
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Raport o Irlandii – indywidualny plan podróży

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na podróż po Europie, to objazd Irlandii stanowi obowiązkowy punkt na trasie Twojej wycieczki. Indywidualny plan zwiedzania należy przygotować tak, aby zobaczyć najważniejsze z atrakcji regionu, także poza głównymi szlakami. W tym zadaniu pomoże ten raport o Irlandii.

Dublin, stolica Irlandii i jej największe miasto, został założony przez Wikingów i do XII wieku znany był jako Królestwo Dublina. Obecnie miasto obfituje w wiele atrakcji turystycznych, z których większość odnaleźć można w jego ścisłym centrum. Należą do nich wspaniałe zamki, doskonale zachowane i bogate katedry, imponujące muzea oraz interesująca architektura. Dublin jest także świetnym miejscem na rozrywkę i zakupy. Miasto mieści się na wschodnim wybrzeżu Irlandii, u ujścia rzeki Liffey. Okolicę stolicy stanowią niewysokie wzniesienia oraz pola uprawne. W okolicznych miejscowościach można odnaleźć wiele imponujących zabytków. Klimat morski Dublina powoduje, że pogoda w nim jest łatwa do przewidzenia.

Południowy i południowo-wschodni region Irlandii może poszczycić się nie tylko najcieplejszą pogodą, ale także najpiękniejszymi zakątkami w kraju. Tereny te zagrożone od wschodu były nieustannie najeżdżane, co przyczyniło się do tego, że obecnie w regionie widoczne są bardzo silne wpływy angielskie. Znajdziemy w nim także wpływy wikińskie, normandzkie, a od południa podziwiać możemy wiele fortyfikacji wzniesionych w celu odparcia najazdów francuskich. Region cieszy się ogromną popularnością wśród Irlandczyków i turystów ze względu na piękne wybrzeża, nieskażoną przyrodę, spokojne wioski, cenne zabytki historyczne oraz jego wspaniałych mieszkańców. Kultywują wiele lokalnych rzemiosł i tradycji. W tej części Irlandii odbywa się też wiele imprez kulturowych ściągających publiczność z całej Europy i świata.

Środkowa Irlandia znajduje się w sercu kraju i w sercu każdego Irlandczyka, jako że właśnie z tego regionu wywodzi się ich cywilizacja i kultura. W środkowej Irlandii znajduje się wiele zabytków z czasów celtyckich i normandzkich, a także wiele budowli gotyckich. Na wzgórzu Tara mieściła się stolica władców celtyckich oraz siedziba arcykrólów Irlandii. W tym regionie odnajdziemy też wiele torfowisk, pastwisk i jezior, a także niewielkie wzniesienia – drumliny, które wyznaczają granicę pomiędzy Irlandią i Irlandią Północną. Irlandia Północna jest stosunkowo młodym tworem, gdyż powstała w 1921 roku w wyniku podziału wyspy. W jej skład wchodzą hrabstwa, które należą do Ulsteru. Na tych terenach znajdują się liczne zabytki historyczne, wiele terenów rolnych i wspaniałe krajobrazy.

Co można zobaczyć na Objeździe Irlandii?

Ilość i jakość atrakcji/zabytków w tym regionie:
Najwyższy poziom światowy (***) - 15 
Bardzo interesująca atrakcja (**) -44
Warte zobaczenia po drodze ( *) - 31

Powyższa informacja jest bardzo istotna w planowaniu trasy podróży, gdyż pozwala na uwzględnienie jak największej liczby atrakcji turystycznych o najwyższej klasie światowej oraz bardzo interesujących w planie zwiedzania. Nie mając tej informacji i nie znając nazw konkretnych miejsc występowania tych atrakcji (są one dostępne w raporcie o regionie), podróżnik może źle zaplanować logistykę swojej podróży, szczególnie, gdy przeznacza na wakacje za mało dni.  

Ilość innych regionów na tym portalu, które można zobaczyć przy okazji:
0

Typ morza/oceanu w tym regionie:
Zimne morze/ocean z możliwością kąpieli

Co zawiera raport o Objeździe Irlandii?

  • miejsce, nazwę, opis i ocenę jakości głównych atrakcji turystycznych regionu,
  • kilkanaście zdjęć,
  • informacje logistyczne,
  • spis wybranych atrakcje dla dzieci,
  • poglądową mapę regionu,
  • 1-3 propozycje indywidualnego planu podróży po regionie.

Przykładowy raport dla Andaluzji możesz pobrać bezpłatnie klikając poniżej!

Jak przygotować indywidualny plan podróży, objazd Irlandii?

  • Przejrzyj atrakcje turystyczne/zdjęcia w raporcie i wybierz te, które Cię interesują,
  • Zobacz sugerowane trasy i ich umiejscowienie na mapie regionu,
  • Rozważ odwiedzenie sąsiednich regionów w miarę dostępności czasu,
  • Wybierz swoją ostateczną trasę zwiedzania.

Więcej szczegółów w raporcie lub w moim poście "Jak zaplanować podróż zagraniczną na własną rękę?", który możesz pobrać na tej stronie bezpłatnie.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl