Bawaria, Niemcy

Wysyłka w: Natychmiast po zapłacie
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Raport o Bawarii – indywidualny plan podróży

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na podróż po Europie, to Bawaria stanowi obowiązkowy punkt na trasie Twojej wycieczki. Indywidualny plan zwiedzania należy przygotować tak, aby zobaczyć najważniejsze z atrakcji regionu, także poza głównymi szlakami. W tym zadaniu pomoże ten raport o Bawarii.

Południowa Bawaria przez wielu uważana jest za najbardziej malowniczy zakątek Niemiec ze względu na jej przepiękne krajobrazy. Znajdziemy tu wspaniałe parki narodowe, urzekające jeziora znane ze swojej niezrównanej czystości, wąwozy, przepiękne widoki na Alpy i malownicze szlaki idealne dla pieszych wędrówek. Wśród górskich szczytów znajdziemy też ciekawostkę z czasów II Wojny Światowej – niesławne Orle Gniazdo, zaś w Dachau – muzeum pamięci Holokaustu. Ten region przypadnie do gustu także miłośnikom doskonałej architektury – warto przyjrzeć się przepięknym budowlom w Augsburgu oraz Monachium. W tym drugim, obok gotyckiej, renesansowej, barokowej i rokokowej architektury, znajdziemy też doskonałe galerie sztuki i muzea, w tym interesujące muzeum klubu sportowego Bayern Monachium. Miasto warto odwiedzić też w czasie słynnego Oktoberfest!

Znajdujący się na południu Niemiec największy kraj związkowy znany jest głównie ze swoich historycznych miast, z których prawdopodobnie najsłynniejszym jest Norymberga. Historia Bawarii sięga już czasów rzymskich, co potwierdzają liczne prowadzone na jej terenie wykopaliska. W tym regionie znajdziemy szczególnie dużo zabytków związanych ze średniowieczem – będą to wspaniałe budynki romańskie, gotyckie, barokowe i rokokowe w Ratyzbonie, czarujące stare miasto Bamberg. To ostatnie miasto było też świadkiem ważnych wydarzeń historycznych. Znajdziemy tu wiele zabytków związanych z niesławnym okresem potęgi Nazistów, którzy właśnie to miasto wybrali na jeden ze swoich istotnych ośrodków. W efekcie tego, miasto wzbogaciło się w hitlerowskie budowle i utraciło dużą część starego miasta w bombardowaniu.

Co można zobaczyć w Bawarii?

Ilość i jakość atrakcji/zabytków w tym regionie:
Najwyższy poziom światowy (***) - 20 
Bardzo interesująca atrakcja (**) - 26
Warte zobaczenia po drodze ( *) - 12

Powyższa informacja jest bardzo istotna w planowaniu trasy podróży, gdyż pozwala na uwzględnienie jak największej liczby atrakcji turystycznych o najwyższej klasie światowej oraz bardzo interesujących w planie zwiedzania. Nie mając tej informacji i nie znając nazw konkretnych miejsc występowania tych atrakcji (są one dostępne w raporcie o regionie), podróżnik może źle zaplanować logistykę swojej podróży, szczególnie, gdy przeznacza na wakacje za mało dni.  

Ilość innych regionów na tym portalu, które można zobaczyć przy okazji:
Zurich i okolice

Typ morza/oceanu w tym regionie:
Brak możliwości kąpieli w morzu/oceanie

Co zawiera raport o Bawarii?

  • miejsce, nazwę, opis i ocenę jakości głównych atrakcji turystycznych regionu,
  • kilkanaście zdjęć,
  • informacje logistyczne,
  • spis wybranych atrakcje dla dzieci,
  • poglądową mapę regionu,
  • 1-3 propozycje indywidualnego planu podróży po regionie.

Przykładowy raport dla Andaluzji możesz pobrać bezpłatnie klikając poniżej!

Jak przygotować indywidualny plan podróży po Bawarii?

  • Przejrzyj atrakcje turystyczne/zdjęcia w raporcie i wybierz te, które Cię interesują,
  • Zobacz sugerowane trasy i ich umiejscowienie na mapie regionu,
  • Rozważ odwiedzenie sąsiednich regionów w miarę dostępności czasu,
  • Wybierz swoją ostateczną trasę zwiedzania.

Więcej szczegółów w raporcie lub w moim poście "Jak zaplanować podróż zagraniczną na własną rękę?", który możesz pobrać na tej stronie bezpłatnie.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl