Lizbona i Okolice, Portugalia

Wysyłka w: Natychmiast po zapłacie
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Raport o Lizbonie i Okolicach – indywidualny plan podróży

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na podróż po Europie, to rejon Lizbony stanowi obowiązkowy punkt na trasie Twojej wycieczki.  Indywidualny plan zwiedzania należy przygotować tak, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje regionu, także poza głównymi szlakami. W tym zadaniu pomoże ten raport o Lizbonie i jej okolicach.

Lizbona, stolica Portugalii, to piękna, urozmaicona metropolia: dzielnica Alfama pamiętająca arabskie średniowiecze z urokliwymi wąskimi uliczkami; nabrzeże Tagu w Belem, skąd w XV-XVIw wyruszali odkrywcy na podbój świata, ze wspaniałym klasztorem Jeronimos oraz zupełnie inna w stylu, elegancka XVIII wieczna dzielnica Baixa. Klimat tego niezwykłego miasta można poczuć wybierając się  na przejażdżkę starym tramwajem po stromych ulicach i odwiedzając jedną z restauracji, gdzie prezentowane są tradycyjne pieśni Fado. Okolice Lizbony, równie warte odwiedzenia, to kompleks królewskich pałaców Sintry, otoczonej niezwykłymi wzgórzami Serra de Sintra ze starymi zamkami, klasztorami i eleganckim Palacio de Queluz. Warto dotrzeć na wybrzeże z kurortem Cascais i nadmorskimi skałami Boca do Inferno.

Środkowa Portugalia powyżej Lizbony to wyżynna Estremadura i przepiękna krajobrazowo Beira. Region wspaniałych zabytków przeszłości: imponujący zamek krzyżowców w Tomar, ogromny klasztor w Alcobaca i opactwo w Batalha oraz niezwykła stara stolica Portugalii - Coimbra z królującym na wzgórzu średniowiecznym uniwersytetem. Dla katolików listę koniecznych do odwiedzenia miejsc wieńczy słynne sanktuarium w Fatimie. Zwiedzanie zabytków można urozmaicić planując wypoczynek w pobliżu którejś ze znakomitych atlantyckich plaż w okolicach Nazare, Peniche lub Figueira da Foz. 

Co można zobaczyć w Lizbonie i Okolicach?

Ilość i jakość atrakcji/zabytków w tym regionie:
Najwyższy poziom światowy (***) - 8 
Bardzo interesująca atrakcja (**) - 16
Warte zobaczenia po drodze ( *) - 10

Powyższa informacja jest bardzo istotna w planowaniu trasy podróży, gdyż pozwala na uwzględnienie jak największej liczby atrakcji turystycznych o najwyższej klasie światowej oraz bardzo interesujących w planie zwiedzania. Nie mając tej informacji i nie znając nazw konkretnych miejsc występowania tych atrakcji (są one dostępne w raporcie o regionie), podróżnik może źle zaplanować logistykę swojej podróży, szczególnie, gdy przeznacza na wakacje za mało dni.  

Inne regiony na tym portalu, które można zobaczyć przy okazji:
Porto i Okolice, Algarve

Typ morza/oceanu w tym regionie:
Zimne morze/ocean z możliwością kąpieli

Co zawiera raport o Lizbonie i Okolicach?

  • miejsce, nazwę, opis i ocenę jakości głównych atrakcji turystycznych regionu,
  • kilkanaście zdjęć,
  • informacje logistyczne,
  • spis wybranych atrakcje dla dzieci,
  • poglądową mapę regionu,
  • 1-3 propozycje indywidualnego planu podróży po regionie.

Przykładowy raport dla Andaluzji możesz pobrać bezpłatnie klikając poniżej!

Jak przygotować indywidualny plan podróży po Lizbonie i Okolicach?

  • Przejrzyj atrakcje turystyczne/zdjęcia w raporcie i wybierz te, które Cię interesują,
  • Zobacz sugerowane trasy i ich umiejscowienie na mapie regionu,
  • Rozważ odwiedzenie sąsiednich regionów w miarę dostępności czasu,
  • Wybierz swoją ostateczną trasę zwiedzania.

Więcej szczegółów w raporcie lub w moim poście "Jak zaplanować podróż zagraniczną na własną rękę?", który możesz pobrać na tej stronie bezpłatnie.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl